"My się odradzamy, Francuzi giną". Politycy komentują wybory we Francji

Polska
"My się odradzamy, Francuzi giną". Politycy komentują wybory we Francji
Flickr/Piotr Drabik

"Francuzi nie mieli już sił walczyć o Francję. W porównaniu z nimi Polacy to mocarze ducha, oddali pełną władzę polskim patriotom" skomentowała na Facebooku wyniki wyborów prezydenckich we Francji posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Politycy w mediach społecznościowych błyskawicznie podzielili się ocenami wyborów. Choć akurat prezydentowi Dudzie wytknięto, że niezbyt śpieszył się z gratulacjami.

Znana z barwnych wypowiedzi w mediach społecznościowych posłanka PiS nie omieszkała zaprezentować swojej oceny zakończonych w niedzielę wyborów prezydenckich we Francji.

 

Komentujących jej wpis, a nie zgadzających się z jej oceną, posłanka odsyłała na inne strony przypominając, że "strona PO jest gdzie indziej".

 

Komentarze w mediach społecznościowych zamieściły również najważniejsze osoby w państwie: prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

 

Pierwsza głos zabrała na Twitterze premier rządu. "Gratuluję wyboru Francuzom. Już dziś zapraszam Prezydenta Macron do Polski". 

 

Politolog, były eurodeputowany Marek Migalski wytknął przy tym Szydło, że premier popełniła dyplomatyczną niezręcznością. "Takich zaproszeń nie ogłasza się na Twitterze, nim nie przekaże się ich kanałami dyplomatycznymi (z potwierdzeniem). To nietakt dyplomatyczny. Prezydenta Francji zaprasza Prezydent RP, nie - z całym szacunkiem - premier" - zauważył Migalski.

 

 

Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli również, że z gratulacjami dla nowego prezydenta Francji zbytnio nie spieszył się prezydent Andrzej Duda. Gratulacje na Twitterze opublikowano na oficjalnej stronie prezydenta RP w dwie godziny po ogłoszeniu wyniku wyborów we Francji, po gratulacjach większości przywódców europejskich państw. Gdy inni słali gratulacje, na profilu prezydent informował o swojej wizycie w Etiopii prezentując zdjęcie z fabryki traktorów.  

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie