Hiszpańska policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o ekstremizm islamski

Świat
Hiszpańska policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o ekstremizm islamski
Flickr/Contando Estrelas/CC BY-SA 2.0/ Zdj. ilustracyjne

W wyniku akcji antyterrorystycznej przeprowadzonej wspólnie przez hiszpańską i marokańską policję zatrzymano trzy osoby podejrzane o ekstremizm i kontakty z tzw. Państwem Islamskim - poinformował w poniedziałek hiszpański minister spraw wewnętrznych.

Zaaresztowani w Hiszpanii mężczyźni to 21-latek i 32-latek narodowości marokańskiej. Zatrzymań dokonano w katalońskich miastach Barcelonie i Tarragonie. Według policji obaj zatrzymani zamierzali wyjechać do stref objętych konfliktem w Syrii i w Iraku oraz byli gotowi zginąć w walce dla tzw. Państwa Islamskiego.

 

Mężczyźni są podejrzewani o utrzymywanie kontaktów z członkami tzw. Państwa Islamskiego, którzy walczą na Bliskim Wschodzie, szerzą terrorystyczną propagandę i próbują werbować osoby do organizacji terrorystycznej na terenie Hiszpanii.

 

Trzecia osoba, zatrzymana w Tangerze w Maroku, jest podejrzewana o członkostwo w jednej z grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim.

 

Zatrzymanie odbyło się w ramach szeroko zakrojonej operacji antyterrorystycznej, rozpoczętej w październiku 2015 roku. Od czerwca 2015 roku, kiedy hiszpański rząd wprowadził czwarty stopień alarmowy zagrożenia terrorystycznego (w pięciostopniowej skali), hiszpańskie służby zatrzymały 162 osoby podejrzane o ekstremizm.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie