Kaczyński: wszystko, co tworzyło życie Pomorza Zachodniego, było niszczone

Polska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w Stoczni Szczecińskiej. Zaznaczył, że w ostatnich 27 latach, a w szczególności w okresie, kiedy rządziła PO, "to wszystko, co tworzyło życie Szczecina i Pomorza Zachodniego, było niszczone".

- Było niszczone w sposób systematyczny. Wygaszane, niekiedy niszczone wręcz fizycznie, cięte, wywożone, mówię tutaj o urządzeniach, w tym urządzeniach bardzo ważnych, dla np. produkcji stoczniowej - powiedział Kaczyński.

 

- Tej stoczni w której w tej chwili jesteśmy nie było, a dzisiaj pracuje już tutaj 1,6 tys. pracowników, oni wracają, okazuje się, że Polacy chcą wracać z innych krajów, z Norwegii, z Francji, i jest szansa i to taka szansa bardzo mocna, na to żeby w stosunkowo krótkim czasie tu znów pracowało 4,5 tys. osób - dodał prezes PiS.

 

"Trzeba czynić to, co powinno być czynione"


Dodał, że stocznia "Gryfia" po raz pierwszy od 12 lat osiąga zyski. - A przedtem twierdzono, że nic się nie opłaca, że wszystko trzeba zlikwidować, a  najlepszym razie sprzedać w jakieś niepolskie ręce. To jest szanowni państwo nieprawda, jest szansa, w Szczecinie jest ogromny potencjał, tylko musi być wola polityczna, muszą być przedsięwzięcia, także te infrastrukturalne - powiedział prezes PiS.

 

Jak mówił, trzeba było m.in  pogłębić kanał miedzy Świnoujściem a Portem Szczecińskim, trzeba było dokończyć i uruchomić Gazoport, a także pogłębiać Odrę, by znów stała się rzeką żeglowną.  

 

- Trzeba krótko mówiąc, czynić to wszytko, co powinno być czynione po to żeby polska gospodarka morska i gospodarka tego regionu ruszała i ona będzie ruszać - powiedział prezes PiS.

 

- Mój świętej pamięci brat Lech Kaczyński mówił: silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu i my to powtarzamy, my tę ideę traktujemy, jako ideę praktyczną, która jest realizowana - dodał.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie