Kukły piłkarzy Romy zawisły przed Koloseum. Do ich zawieszenia przyznali się radykalni kibice Lazio

Świat
Kukły piłkarzy Romy zawisły przed Koloseum. Do ich zawieszenia przyznali się radykalni kibice Lazio
Twitter/hash‏

W pobliżu rzymskiego Koloseum pojawiły się w nocy z czwartku na piątek wiszące na sznurach manekiny w koszulkach zawodników Romy. Był też transparent, który można odebrać jako groźbę w kierunku piłkarzy rzymskiego klubu. Radykalni kibice rzymskiego klubu piłkarskiego Lazio przyznali się do ich zawieszenia. Tak zwani "ultras" tłumaczą, że był to "żart".

Wiszące tuż przed starożytnym amfiteatrem kukły piłkarzy odkryli przechodnie. Obok zawieszono białe płótno, na którym znalazło się ostrzeżenie dla piłkarzy: "Un consiglio, senza offesa... dormite con la luce accesa!", co można przetłumaczyć jako: "Taka rada, bez urazy. Śpijcie przy zapalonym świetle".

 

Włoskie media odnotowały, że zwisające na sznurkach manekiny ubrane były w koszulki piłkarzy Romy: Daniele De Rossiego, Radji Nainggolana i Mohameda Salaha.

 

 

Największy dziennik sportowy we Włoszech "La Gazzetta dello Sport" zastanawia się czy jest to komunikat dla całego zespołu, czy może dla pojedynczych graczy.

 

"To żadna pogróżka"

 

Na profilu "ultras" Lazio w mediach społecznościowych pojawiło się w piątek oświadczenie, w którym gest ten został uznany za "zdrowy żart" i reakcję na niedawne derby Wiecznego Miasta. Niedzielny mecz wygrało Lazio 3:1. Na profilu pod nazwą "Rzymska elita", powiązanym z radykalnymi kibicami tego klubu, napisano też: "To żadna pogróżka wobec jakiegokolwiek piłkarza Romy".

 

Kibice podkreślili, że są "zdumieni" reakcjami na ich gest. Nazwano je "tępotą", połączoną z "sianiem alarmu". Podkreślili, że nie będą za nic przepraszać, bo to, co zrobili, to "obowiązujące od zawsze zdrowe prawo do wyśmiania piłkarskiego rywala".

 

gazzetta.it, polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie