Rodzina Polki, która zmarła w Egipcie, wnioskuje do Prokuratury Krajowej o objęcie śledztwa nadzorem

Polska
Rodzina Polki, która zmarła w Egipcie, wnioskuje do Prokuratury Krajowej o objęcie śledztwa nadzorem
Polsat News

Rodzina Polki, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Hurghadzie w Egipcie, złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie nadzorem śledztwa w tej sprawie - poinformował w piątek pełnomocnik rodziny, mecenas Aleksander Kowzan.

- Wniosek o objęcie nadzorem śledztwa został przesłany już do Prokuratury Krajowej - powiedział Kowzan. Mecenas dodał, że rodzina zmarłej Polki liczy na "bezkompromisową pomoc strony egipskiej w kompleksowym rozwikłaniu sprawy zabójstwa".

 

- Jeśli wniosek do nas wpłynie, z całą pewnością będzie rozpoznany - powiedział prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej.

 

Zmarła "w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości"

 

Śledztwo ws. śmierci 27-letniej Polki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Wstępnie przyjęto, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

 

Według ustaleń prokuratury kobieta, pochodząca z Bogatyni mieszkanka Wrocławia, 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży. Polka miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. Pozostawali w kontakcie telefonicznym. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie; w porozumieniu z touroperatorem, zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

 

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do miejscowego szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu, w niedzielę, dowiedział się, że kobieta nie żyje. - Poinformowano go, że zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala - poinformował prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

Współpraca z Egiptem

 

Prokurator podał, że w ramach śledztwa polska prokuratura zwróci się do władz w Egipcie o pomoc prawną. - Chodzi m.in. o przesłuchanie świadków - pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok - powiedział prokurator.

 

Dodał, że po sprowadzeniu ciała do Polski, odbędzie się ich sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

 

Do internetu trafił film, na którym widać jak partner kobiety prowadzi z nią rozmowę telefoniczną. Kobieta wygląda na wystraszoną i prosi go, aby zabrał ją z Egiptu. Według lokalnych mediów, kobieta w rozmowie telefonicznej ze swoją przyjaciółką miała mówić, że ktoś dosypuje jej czegoś do drinków.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie