Prezydent Białegostoku ma mieć przywrócony wcześniejszy poziom zarobków. Tak zadecydował sąd

Polska
Prezydent Białegostoku ma mieć przywrócony wcześniejszy poziom zarobków. Tak zadecydował sąd
bialystok.pl
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski

Zarobki prezydenta Białegostoku mają być podwyższone do poziomu sprzed obniżki, o której jesienią zdecydowała rada miejska - orzekł w piątek Sąd Rejonowy w Białymstoku. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd zasądził też Tadeuszowi Truskolaskiemu ponad 12 tys. zł odszkodowania z odsetkami, czego też prezydent Białegostoku domagał się w pozwie.

 

Domagając się przywrócenia poziomu zarobków i odszkodowania, prezydent Białegostoku, powoływał się na naruszenie zakazu dyskryminacji w zatrudnieniu, z uwagi na poglądy polityczne i konflikt na tym tle z większościowym klubem radnych PiS.

 

3,8 tys. zł brutto mniej

 

Rada Miasta obniżyła zarobki prezydenta Białegostoku w październiku ubiegłego roku. Głównym powodem był brak absolutorium za 2015 rok. Jednak w wypowiedziach wnioskujących o to radnych PiS, padały też zarzuty dotyczące np. braku inwestycji, nadzoru nad miejskimi spółkami, czy złego zarządzania oświatą i braku ładu urbanistycznego w mieście.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia, prezydent Białegostoku zarabiał ok. 13 tys. zł brutto miesięcznie. Obniżka, o której zdecydowali jesienią radni, to w sumie 3,8 tys. zł brutto.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie