Pomóżcie wybrać imiona dla wrocławskich pingwinów!

Kultura
Pomóżcie wybrać imiona dla wrocławskich pingwinów!
Wikimedia.org/Stefan Thiesen

Pisklęta pingwinów przylądkowych z wrocławskiego zoo, którymi opiekuje się fundacja SANCCOB!, nie mają imion. Ogród zoologiczny ogłosił konkurs, w którym propozycje zgłosiły redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i internetowe. Piskląt jest pięć, propozycji imion dwadzieścia. Swoją propozycję zgłosił również polsatnews.pl: dla dziewczynki - Halinka, dla chłopca - Ferdynand. Głosowanie do piątku.

Redakcja polsatnews.pl uznała, że to jedna z bardziej znanych i zgodnie żyjących par we Wrocławiu, a telewizja Polsat na bieżąco prezentuje obrazki z ich życia w "Świecie według Kiepskich". Przekonani jesteśmy, że zgodnie żyć będzie również wrocławska para pingwinów przylądkowych.

 

Wszystkich, którzy uważają podobnie jak redakcja polsatnews.pl, ale także tych, którzy chcą wybrać inne propozycje, zapraszamy do oddania głosu - formularz dostępny jest tutaj.

 

Populacja się zmniejsza

 

Pingwiny przylądkowe to jedyny osiadły pingwin afrykański, czasami koczujący. Zamieszkuje tereny od Namibii do południowego Mozambiku. 

 

Z powodu rozprzestrzeniania się rybołówstwa oraz zmian temperatury, wpływającej na zasolenie i kwasowość wody morskiej otaczającej południową Afrykę, pingwiny przylądkowe nie mają już wystarczającej ilości pokarmu, co drastycznie zmniejsza ich populację.

 

Jeśli nie zostaną podjęte działania umozliwiające tym zwierzętom zdobycie żywności, ich populacja będzie malała. Może to doprowadzić do ich całkowitego zniknięcia.

 

polsatnews.pl 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie