Polak wydalony z Norwegii okazał się być Ukraińcem

Polska
Polak wydalony z Norwegii okazał się być Ukraińcem
Straż Graniczna

Norweska policja przekazała funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie mężczyznę posługującego się polskimi dokumentami, który został zatrzymany podczas próby kradzieży roweru. Okazało się, że mężczyzna jest Ukraińcem podszywającym się pod obywatela Polski.

Mężczyzna posiadał przy sobie polski dowód osobisty oraz polskie prawo jazdy i twierdził, że jest obywatelem Rzeczpospolitej.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili jednak, że obydwa dokumenty były podrobione na wzór oryginalnych. Podczas przesłuchania mężczyzna oświadczył, że w rzeczywistości jest obywatelem Ukrainy a dokumenty kupił podczas pobytu w Norwegii poprzez stronę internetową.


Ukraińcowi przedstawiono zarzut posłużenia się jako autentycznymi podrobionymi na wzór oryginalnych polskimi dokumentami. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.


Komendant Placówki SG Warszawa-Okęcie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu na Ukrainę wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez 3 lata.

 

Ponieważ cudzoziemiec nie posiadał dokumentów podróży, decyzją Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy został umieszczony Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na dwa miesiące.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie