Pokłóciła się z mężem - połknęła oszczędności. Pieniądze udało się uratować

Świat
Pokłóciła się z mężem - połknęła oszczędności. Pieniądze udało się uratować
Reuters

30-letnia Kolumbijka zjadła w sumie około siedmiu tysięcy dolarów. Trafiła do szpitala, gdzie lekarze usunęli z jej żołądka kilkadziesiąt banknotów. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Kobieta połknęła pieniądze, bo chciała zemścić się na swoim mężu.

30-letnia Sandra Milena Almeida trafiła do szpitala, bo źle się poczuła. Nie przyznała się lekarzom do tego, że połknęła banknoty. Dopiero prześwietlenie wykazało nieokreślony "przedmiot" w jej żołądku. 

 

Kilkadziesiąt banknotów w żołądku

 

Okazało się, że był to rulon banknotów o wartości 7 tysięcy dolarów amerykańskich.

 

- Z żołądka pacjentki usunięto 57 banknotów o nominale 100 dolarów. Część pieniędzy przedostała się do jelit, a dokładniej do okrężnicy - powiedział Juan Paulo Serrano, lekarz ze Szpitala Uniwersyteckiego Santander.

 

- Te pieniądze opuszczą już ciało pacjentki tą samą drogą, co wszystkie strawione pokarmy - dodał Juan Paulo Serrano.

 

Kłótnia z mężem, "akt desperacji"

 

Kobieta połknęła pieniądze po gwałtownej kłótni z mężem, który miał ją oszukiwać. Jak przyznała lekarzom - "był to akt desperacji".

 

 

- Pacjentka połknęła rulony banknotów, które nie były w żaden sposób zabezpieczone. Nie zamierzała ich przemycać. Najwyraźniej był to akt desperacji wynikającej z jej problemów osobistych. Nie pozostało to oczywiście bez wpływu na przebieg procesów trawiennych - dodał lekarz.

 

Część banknotów, które usunięto z żołądka kobiety nadaje się wciąż do użytku, ale większość jest już zbyt uszkodzona przez enzymy trawienne, aby ponownie można było nimi płacić.

 

Reuters, dailymail.co.uk

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie