Incydent przed maturą. Uczniowie rozpylili gaz na szkolnym korytarzu

Polska
Incydent przed maturą. Uczniowie rozpylili gaz na szkolnym korytarzu
Polsat News

Gaz pieprzowy rozpylony został na korytarzu gimnazjum nr 11 przy ul. Szujskiego w Tarnowie. Szkoła ta znajduje się tuż obok budynku Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, w którym uczniowie zasiadali właśnie do pisania matury. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie.

Incydent nie miał jednak wpływu na przebieg odbywających się w drugiej części budynku egzaminów maturalnych.

 

- Matury z powodu całej akcji nie zostały przerwane, bo gaz został rozpylony na korytarzu gimnazjum sąsiadującego z budynkiem, gdzie uczniowie pisali egzamin - powiedział asp. Sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

 

Ucierpiały gimnazjalistki

 

Na miejsce przyjechała straż pożarna i pogotowie. Dwóm 15-letnim uczennicom, którym łzawiły oczy, trzeba było udzielić pomocy. Strażacy przewietrzyli korytarze.

 

- Nie wykryliśmy w pomieszczeniu niebezpiecznych substancji, dlatego nie zarządziliśmy ewakuacji powiedział Łukasz Romaniec z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. 

 

Uczniowie poniosą konsekwencje

 

Dokładny przebieg zdarzenia ustala teraz tarnowska policja.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że odpowiedzialni za głupi żart są czterej gimnazjaliści, którzy pojemnik z gazem rzucili pod nogi koleżanek. Dyrektor szkoły zapewniła, że wyciągnie konsekwencje wobec uczniów.

 

gazetakrakowska.pl, tarnow.naszemiasto.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie