"Helsinki byłyby odpowiednim miejscem". Ławrow o spotkaniu Putina i Trumpa

Świat
"Helsinki byłyby odpowiednim miejscem". Ławrow o spotkaniu Putina i Trumpa
PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział w czwartek, że stolica Finlandii Helsinki byłaby odpowiednim miejscem ewentualnego spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, gdyby takie spotkanie zaproponował Waszyngton.

Ławrow, który tego dnia rozmawiał w Helsinkach z szefem fińskiej dyplomacji Timo Soinim, zastrzegł jednocześnie, że na razie nie ma żadnych planów przeprowadzenia spotkania prezydentów w najbliższych miesiącach.

 

Minister spraw zagranicznych Rosji przypomniał, że Putin i Trump rozmawiali przez telefon przed kilkoma dniami i była to "dobra rozmowa".

 

We wtorek wieczorem Kreml informował, że prezydenci Putin i Trump poparli w rozmowie telefonicznej pomysł bezpośredniego spotkania, które związane byłoby z lipcowym szczytem G20 w Hamburgu.

 

Putin i Trump dotąd przeprowadzili kilka rozmów telefonicznych. O możliwym spotkaniu z Trumpem Putin wypowiedział się publicznie pod koniec marca; ocenił wówczas, że mogłoby do niego dojść w Finlandii w ramach szczytu Rady Arktycznej. Wcześniej rosyjski prezydent wymienił Słowenię jako możliwe miejsce rozmów z Trumpem.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!