Finał gorącego sporu o lody. Grycan dogadał się z Lidlem

Biznes
Finał gorącego sporu o lody. Grycan dogadał się z Lidlem
materiały prasowe Lidl

Lody Ballino dostępne do niedawna w sieci Lidl wrócą, ale w zmienionych opakowaniach - to efekt ugody, którą firma Lodziarnie Firmowe, producent lodów Grycan, zawarła z Lidl Polska, sprzedającą w tej sieci lody marki własnej.

Lody Ballino, marki własnej Lidla, pojawiły się w tych sklepach pod koniec ubiegłego roku. Na początku 2017 roku  Lodziarnie Firmowe skierowały pozew sądowy, oceniając, że w opakowaniach Ballino skopiowano szatę graficzną pudełek lodów Grycan, co wprowadza klientów w błąd.


Na początku marca sąd wydał nakaz natychmiastowego wycofania lodów Ballino ze sprzedaży poprzez zajęcie ich przez komornika (zabezpieczono w ten sposób 46 tys. opakowań). Lodziarnie Firmowe złożyły też przeciw Lidlowi drugi pozew, w którym domagały się m.in. publikacji treści wyroku i zapłaty odszkodowania (jego wysokość miała dopiero zostać ustalona).

 

Ballino w starych opakowaniach do 31 sierpnia


W czwartek poinformowano, że w zeszłym tygodniu firmy podpisały ugodę kończącą ich spór sądowy. Zgodnie z porozumieniem lody Ballino w dotychczasowych opakowaniach będą mogły być sprzedawane w sklepach Lidl jeszcze od 22 maja do 31 sierpnia. Przy czym na każdym opakowaniu musi znaleźć się naklejka z nazwą marki Ballino i produkującej te lody firmy Kilargo, a opakowania zostaną też zapakowane w zaklejone kartoniki z nową grafiką.


Ponadto informacja o firmę Kilargo zostanie umieszczona na etykietkach z cenami lodów Ballino. Z kolei nowe partie lodów Ballino będą dostępne w opakowaniach z nową szatą graficzną, zaakceptowaną przez Lodziarnie Firmowe.


wirtualnemedia.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie