Bez prawa jazdy, z promilami i z małym dzieckiem. Tak jechała 35-latka

Polska
Bez prawa jazdy, z promilami i z małym dzieckiem. Tak jechała 35-latka
Polsat News

Policjanci z Kłodawy (Wielkopolskie) zatrzymali do kontroli auto, które prowadziła 35-letnia kobieta. Wyczuli od niej zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,1 promila w wydychanym powietrzu. Kobieta wiozła swojego 6-letniego syna. W dodatku nie posiadała prawa jazdy, bo od czterech lat ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nieodpowiedzialna matka usłyszała już zarzuty. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Kobieta odpowie przed sądem między innymi za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojego 6-letniego syna.

 

Dziecko jechało bez fotelika

 

Kobieta została zatrzymana 28 kwietnia. Policjanci patrolowali wówczas jedną z miejscowości w gminie Przedecz. 

 

Mundurowi zauważyli, że kierująca Renault przewozi dziecko na tylnym siedzeniu niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, czyli bez wymaganego fotelika ochronnego.

 

Miała odebrane prawo jazdy

 

Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas przeprowadzania kontroli okazało się również, że kobieta posiada czteroletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - powiedział Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

 

gloswielkopolski.pl

paw/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze