"Nie bądź następny...". Wstrząsający film w kampanii związanej z bezpieczeństwem motocyklistów

Polska

Kampanii "Nie bądź następny..." towarzyszy przejmujący spot filmowy o tragicznej historii 25-letniego motocyklisty, który apeluje o ostrożność do innych kierowców. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec naruszeniom prawa na drogach m.in. nadmiernej prędkości i niebezpiecznemu stylowi jazdy (tzw. paleniu gumy, jeździe na jednym kole, umyślnemu wprowadzaniu motocykla w poślizg).

Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.


Akcja dedykowana jest motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Kampania, której pomysłodawcą jest śląska drogówka, została stworzona po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami.

 

Odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców


Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania jak np. jazda na jednym kole czy umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg będą surowo karane i skutecznie eliminowane.


Przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie