Jedna osoba nie żyje, trzy ciężko ranne w zderzeniu samochodu z busem przy lotnisku Pyrzowice

Polska
Wypadek w Mierzęcicach (Śląskie) na trasie S1
Galeria zdjęć (7)

Jedna osoba zginęła, a kilkanaście zostało poszkodowanych w czołowym zderzeniu auta osobowego z busem, do którego doszło w środę rano w Mierzęcicach (Śląskie), na drodze ekspresowej wiodącej w kierunku lotniska w Pyrzowicach. Trzy osoby są ciężko ranne. W sumie do szpitali przewieziono 18 poszkodowanych osób. Policja przywróciła już normalny ruch pojazdów w miejscu zderzenia.

AKTUALIZACJA: Utrudnienia na drodze S1 zostały usunięte, a ruch został przywrócony, poinformowała GDDKiA o godz. 10:30.

 

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad poinformował o zdarzeniu o godzinie 6:33. "Na S1, odc. Pyrzowice - Podwarpie, m. Mierzęcice, km 4 (woj. śląskie) doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym, 1 osoba nie żyje, droga zablokowana, wprowadzono objazd przez dk 78, przewidywany czas trwania utrudnienia ok. 3h" - podała GDDKiA.

 

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena golfa, prawdopodobnie wyprzedzając inny samochód, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym od strony Pyrzowic busem marki mercedes - poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.

 

- Kierowca golfa zginął na miejscu. Busem podróżowało, wraz z jego kierowcą, 18 osób, które trafiły do szpitali. Wśród nich trzy osoby są poważnie ranne - powiedziała rzeczniczka. Wśród poszkodowanych nie ma dzieci.

 

- Jadący drogą S1 w kierunku Pyrzowic 35-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego z niewyjaśnionych przyczyn zmienił swój tor jazdy na przeciwległy i uderzył czołowo w nadjeżdżającego busa marki mercedes. Na skutek zderzenia kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu - relacjonował st. sierżant Tomasz Mogielski, pełniący obowiązki oficera prasowego będzińskiej policji.

 

Do wypadku doszło na odcinku drogi ekspresowej S1 łączącym węzeł drogowy w Podwarpiu z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Droga została zablokowana w obu kierunkach, policjanci wyznaczyli objazd drogą krajową nr 78. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

 

PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie