Zdecydowali o utworzeniu jednej szkoły, mieszkańcy chcieli dwóch. Będzie referendum ws. odwołania rady gminy i wójta

Polska
Zdecydowali o utworzeniu jednej szkoły, mieszkańcy chcieli dwóch. Będzie referendum ws. odwołania rady gminy i wójta
Polsat News

25 czerwca odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójta Raszyna Andrzeja Zaręby oraz rady gminy. Referendum to wyraz sprzeciwu mieszkańców wobec planów utworzenia w Raszynie jednej szkoły podstawowej, w miejsce dwóch.

Postanowienie komisarza wyborczego w Warszawie o przeprowadzeniu referendum w Raszynie opublikowane jest na stronie internetowej Krajowego Biura Wyborczego.

 

Pod koniec lutego na sesji rady gminy Raszyn radni odrzucili uchwałę, która zakładała utworzenie w gminie dwóch szkół podstawowych. Po posiedzeniu rady gminy przewodniczący rady Dariusz Marcinkowski podał się do dymisji, a mieszkańcy Raszyna zapowiedzieli wówczas zorganizowanie referendum i zbiórki podpisów pod wnioskiem o odwołanie rady gminy oraz wójta.

 

Według mieszkańców Raszyna utworzenie jednej szkoły podstawowej spowoduje odebranie dzieciom szans na dobrą edukację.

 

Mieszkańcy zdecydują


Na początku marca komitet referendalny w Raszynie rozpoczął zbiórkę pod wnioskiem o odwołanie wójta i rady gminy, a pod koniec kwietnia Komisarz Wyborczy w Warszawie wydał postanowienie o przeprowadzenie referendum.

 

Jak wynika z postanowienia komisarza wyborczego, mieszkańcy Raszyna odpowiedzą na dwa pytania: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Gminy Raszyn przed upływem kadencji?" oraz "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Andrzeja Zaręby Wójta Gminy Raszyn przed upływem kadencji?".

 

Referendum odbędzie się 25 czerwca, mieszkańcy będą głosować w godz. 7-21.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie