Wygodne łóżka i nastrojowa muzyka. "Idę na siłownię" nabiera nowego znaczenia

Kultura
Wygodne łóżka i nastrojowa muzyka. "Idę na siłownię" nabiera nowego znaczenia
YouTube/EADT_ IpswichStar

Siłownie i kluby fitness cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Nowe miejsca, gdzie można poćwiczyć wyrastają jak grzyby po deszczu. Ludzie zazwyczaj chodzą na siłownię, bo chcą się poruszać, zadbać o swoją kondycję czy też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. W Szkocji istnieje natomiast siłownia, do której klienci przychodzą, bo chcą się... wyspać.

Ludzie żyjący w XXI wieku mają coraz mniej czasu na sen. Przynosi to mnóstwo niepożądanych konsekwencji. Niewyspany człowiek jest bardziej podatny na ciągłe zmęczenie i stres. Na pomoc coraz bardziej zabieganym ludziom postanowiła przyjść jedna z siłowni w Szkocji, która wprowadziła zajęcia ze... snu.

 

Sieć siłowni David Lloyd Clubs z Glasgow wprowadziła do swojej oferty zajęcia, które obejmują 15-minutowe rozciąganie oraz 45-minutową drzemkę. Zajęcia odbywają się w wygodnych łózkach, przy akompaniamencie kojącej muzyki, w optymalnej temperaturze. Wszystko to ma na celu jak najlepszą regeneracje organizmu.

 

Czuwający nad snem instruktorzy przekonują, że taki relaks w ciągu dnia ma zbawienny wpływ na człowieka.

 

Pomysłodawcy nazywają swoją nowatorską terapię "Nap-Ercise" i przekonują, że dzięki połączeniu ćwiczeń i relaksu możemy ożywić umysł, poprawić swój nastrój oraz spalić trochę niepotrzebnych kalorii.

 

"Sen jest ważniejszy, niż zdajemy sobie z tego sprawę"

 

Zajęcia zostały opracowane przez ekspertkę od snu Kathryn Pinkham, która uważa, że ludzie skupiają się tylko na krótkoterminowych konsekwencjach niewyspania, takich jak zmęczenie czy brak koncentracji. Według niej dobre wysypiania się jest niezwykle istotne dla naszego długoterminowego funkcjonowania, naszej ogólnej formy fizycznej i psychicznej. - Sen jest ważniejszy niż zdajemy sobie z tego sprawę - przekonuje Kathryn.

 

O tym, że chwilowy relaks w ciągu dnia ma zbawienny wpływ na człowieka, wiedzą również naukowcy.  

 

Według badania przeprowadzonego w Allegheny College w Pensylwanii, ludzie, którzy w ciągu dnia urządzali sobie 45-minutową drzemkę lepiej radzili sobie ze stresem niż ci, którzy tego nie zrobili. Inne badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley wykazało, że popołudniowa drzemka może zwiększyć zdolność uczenia się naszego mózgu.

 

Projekt póki co jest w fazie testowania. Chętnych jednak nie brakuje i jeśli pierwsi klienci będą zadowoleni z efektów, zajęcia wejdą na stale do oferty siłowni.

 

 

polsatnews.pl, boredpanda.com
dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie