Premier: Polacy to jedna biało-czerwona rodzina

Polska
Premier: Polacy to jedna biało-czerwona rodzina
PAP/Stanisław Rozpędzik

Polacy to jedna "biało-czerwona rodzina", która nawet jeśli jest rozproszona po świecie, jednoczy się pod biało-czerwoną flagą - mówiła premier Beata Szydło w Ryczowie (woj. małopolskie) na obchodach Dnia Flagi RP, nawiązując do tego, że 2 maja to też Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

- Dzisiaj, 2 maja trzeba również mówić o naszych rodakach, którzy mieszkają za granicą. To jest Dzień Polonii, to jest święto tych, którzy mimo że mieszkają poza granicami Polski, Polskę mają w sercach i my również powinniśmy pamiętać o nich, wspominać, przypominać, zapraszać ich do Polski - powiedziała Szydło.

 

Jak mówiła, Polacy są jedną, wielką, polską biało-czerwoną rodziną. - Która nawet, jeżeli jest rozproszona po różnych częściach świata jednoczy się pod biało-czerwoną flagą, ma w sercu polskie godło i na ustach polski hymn. I to jest nasza siła, to jest siła Polski, to jest siła Polaków - powiedziała szefowa polskiego rządu.

 

- Polska to wielka rzecz i nasza wspólna odpowiedzialność, nie zapominajmy o tym - podkreśliła premier.

 

"Łączy nas biało-czerwona"

 

Szefowa polskiego rządu podkreślała, że "biało-czerwona" łączy i będzie nas łączyć nawet wtedy, kiedy niektórzy próbują nas dzielić.

 

- Musimy zrobić wszystko, by łączyła nas biało-czerwona, hymn, godło, flaga - polskie symbole - zaznaczyła. Premier podkreśliła, że to ważne dla Polaków symbole, które sprawiają, że pamiętamy o naszej historii, tradycji, o tym skąd jesteśmy i które sprawiają, że jesteśmy silniejsi.

 

- W dzisiejszym świecie, kiedy tak wiele się dzieje, kiedy jest tak wiele zagrożeń i niepewności, są takie momenty i takie chwile, takie symbole, które dają nam poczucie wspólnoty - budowanie tej polskiej wspólnoty jest naszym obowiązkiem - podkreśliła szefowa rządu.

 

"Zapraszamy do Polski"

 

Premier Beata Szydło we wtorek złożyła życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą podróżując koleją linową na Szyndzielni w Beskidzie Śląskim.

 

 

- Za mną jeden z najpiękniejszych widoków rozciągający się - panorama Bielsko-Białej - na tle Beskidów. Według mnie to jeden z najpiękniejszych widoków, który zawsze wraca do mnie wtedy, kiedy jestem z dala od domu - powiedziała szefowa rządu.

 

- Życzę państwu, aby takie piękne widoki z Polski były zawsze w waszych sercach, w waszej pamięci - dodała premier.

 

- Z okazji Dnia Polonii życzę wam wszystkiego najlepszego, ale przede wszystkim życzę tego, abyście zawsze pamiętali o Polsce, pamiętali o nas, żebyście pamiętali, że jesteśmy jedna wielką rodziną. Zapraszamy do Polski, przyjeżdżajcie - warto - powiedziała Szydło.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie