Raper otrzyma odznaczenie "Za Zasługi dla Miasta Łodzi"

Kultura
Raper otrzyma odznaczenie "Za Zasługi dla Miasta Łodzi"
Facebook/O.S.T.R.

Adam Ostrowski, pochodzący z Łodzi raper znany szerszej publiczności jako O.S.T.R., otrzyma odznakę "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Wniosek rozpatrzony na posiedzeniu rady miasta poparły wszystkie partie polityczne. To najwyższe łódzkie odznaczenie przyznawane aktywistom społecznym, artystom i postaciom promującym miasto w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Ostrowski otrzyma odznaczenie w swoje 37. Urodziny, 15 maja. Razem z nim nagrodzonych zostanie piętnaście innych osób, zespół pieśni i tańca, izba przemysłowo-handlowa oraz związek rolniczy.

 

Kandydaturę O.S.T.R. zgłosiła grupa 13 radnych.

 

O.S.T.R., znany także jako Ostry, to raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec, na których gra od trzeciego roku życia. Pierwsze hiphopowe utwory zaczął nagrywać nieoficjalnie już jako dwunastolatek. W 2001 roku ukazała się jego oficjalna debiutancka płyta. Od tego czasu nagrał 14 albumów studyjnych, wśród których w 2007 roku znalazła się nagrodzona Fryderykiem płyta HollyŁódź, określana przez samego muzyka jako najlepsza w jego karierze.

 

Raper w swoich utworach porusza tematy problemów społecznych. Uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli muzyki hip-hop w Polsce.

 

polsatnews.pl

 

pam/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie