Pożar galerii w Warszawie ugaszony. Paliło się poszycie dachu

Polska

Strażacy po blisko godzinie ugasili pożar, który wybuchł w poniedziałek przed godziną 10 na dachu Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Z pożarem walczyło osiem zastępów straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń.

- Pożar wybuchł na dachu budowanej galerii. Na miejscu jest osiem zastępów PSP oraz dwa podnośniki hydrauliczne - powiedział Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej. Płomienie gaszono z góry, z dwóch podnośników.

 

Według wstępnych informacji palił się fragment dachu - około 20 metrów kwadratowych - na którym była papa. Nad miastem unosił się gęsty, czarny dym, który był widoczny nawet z odległości kilu kilometrów.

 

Galeria Północna jest w trakcie budowy. W środku obiekt jest w stanie surowym. Wewnątrz znajdują się jedynie maszyny budowlane.

 

Z terenu bodowy trzeba było ewakuować liczącą około 100 osób ekipę budowlańców, która pracowała na miejscu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

 

Bezpośrednia przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

 

"Obecnie trwają czynności związane z zabezpieczeniem terenu i oszacowaniem zaistniałych strat. Sprawa będzie w dalszym ciągu wyjaśniana we współpracy z odpowiednimi służbami" - poinformowała dyrekcja obiektu w komunikacie.

 

Galeria przy ulicy Światowida ma zostać otwarta w sierpniu.

 

 

polsatnews.pl. PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie