Słodki sen pandy z rezerwatu w Chinach hitem internetu

Kultura

Kamery w chińskim rezerwacie Pand Wielkich uchwyciły jedną z podopiecznych w czasie snu. Fushun, bo tak ma na imię bohaterka nagrania, leży na gałęzi drzewa, od czasu do czasu leniwie się przeciągając. Nagranie cieszy się ogromną popularnością w internecie.

Chociaż pandy są jednym z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie, ich populacja od kilku lat powoli wzrasta. W Chinach robi się wiele, aby ochronić te piękne zwierzęta. W tym celu na terenie całego kraju utworzono 12 rezerwatów, w których zwierzęta te żyją na wolności pod ścisłą ochroną. Dzięki tym zabiegom w ciągu dekady populacja pandy wielkiej wzrosła o 17 proc.

 

Rezerwaty Pand Wielkich w chińskiej prowincji Syczuan obejmują obszar siedmiu rezerwatów przyrody oraz dziewięciu parków krajobrazowych w górach Jiajin i Quinglai. Teren ten, o łącznej powierzchni ponad 924 tysięcy hektarów, zamieszkiwany jest przez 30 proc. światowej populacji pandy wielkiej.

 

Z danych chińskiego rządu z 2014 roku wynika, że tych przepięknych, czarno-białych zwierząt, które są dalekimi krewnymi niedźwiedzi, zachowało się na świecie tylko około 1800.

 

polsatnews.pl

 

 

 

 

dk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie