Wiatr przewrócił obraz Matki Boskiej. Pomógł prezydent Duda

Polska

Silny wiatr przewrócił stojący na drewnianym stelażu obraz Matki Boskiej podczas mszy polowej w 72. rocznicę forsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego na Siekierowskim Cmentarzu Wojennym. Prezydent Andrzej Duda, który znajdował się w pobliżu, z pomocą księży podniósł i ponownie ustawił obraz na stelażu.

- Jestem tu z państwem, bo uważam, że to obowiązek prezydenta Rzeczypospolitej, zwierzchnika sił zbrojnych, by pochylić głowę i uklęknąć nad grobami tych, którzy oddali życie za ojczyznę - powiedział prezydent przed znajdującym się na cmentarzu pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym podczas forsowania Odry i operacji berlińskiej.


Sobotnia uroczystość zgromadziła - obok głowy państwa, parlamentarzystów, władz samorządowych i kombatantów -  także licznie przybyłych mieszkańców okolicznych miejscowości. Na samym cmentarzu powiewały także liczne czerwono-białe flagi.


Prezydent złapał hostię


W czerwcu 2015 r. Andrzej Duda - jeszcze jako prezydent elekt - wziął udział w obchodach Święta Dziękczynienia w warszawskim Wilanowie. Silny wiatr porwał wtedy hostię, którą Duda błyskawicznie złapał i odniósł abp. Kazimierzowi Nyczowi.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie