W Dorohusku zatrzymano poszukiwanego Austriaka. Miał zabijać rannych oraz więźniów na wschodzie Ukrainy

Polska
W Dorohusku zatrzymano poszukiwanego Austriaka. Miał zabijać rannych oraz więźniów na wschodzie Ukrainy
Polsat News

Straż Graniczna zatrzymała w Dorohusku 25-letniego Austriaka poszukiwanego w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na wschodniej Ukrainie; prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - poinformowała w niedzielę SG.

Poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości mężczyzna został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę na terenie drogowego przejścia w Dorohusku, gdy próbował wyjechać z Polski.

 

"- udzoziemiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na terenie wschodniej Ukrainy, gdzie prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dariusz Sienicki.

 

Postępowanie związane z ekstradycją

 

- Aktualnie pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Austrii - poinformował.

 

Jak podkreślił Sienicki, zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

Jako pierwsze informację o zatrzymaniu Austriaka podało radio RMF FM.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie