"Szkoda, że Tusk nie reagował, kiedy poniżano pana premiera Kaczyńskiego". Wiśniewska o sprawie Szonert-Biniendy

Polska

Konsul honorowa RP w Ohio Maria Szonert-Binienda - zawieszona, m.in. z powodu fotomontażu zdjęcia Donalda Tuska w mundurze SS, które znalazło się na jej profilu na Facebooku. Szef Rady Europejskiej chce, żeby sprawą zajęła się prokuratura. - Szkoda, że Donald Tusk nie reagował, kiedy w mundur gestapowca ubierano Jarosława Kaczyńskiego - mówiła Jadwiga Wiśniewska (PiS) w programie "Gość Wydarzeń".

- Pani Binienda jest konsulem honorowym, więc nie jest etatowym pracownikiem MSZ. Po drugie: pani Binienda powiedziała bardzo stanowczo, że ktoś zhakował jej konto na FB, że ona z tym nie ma nic wspólnego. Ale mnie interesuje to, w jaki sposób pan Donald Tusk uzyskał informację, że na prywatnym koncie pani Biniendy znalazło się jego zdjęcie - mówiła Wiśniewska w rozmowie z Agnieszką Mosór.

 

- Szkoda, że Donald Tusk nie reagował, kiedy poniżano pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, kiedy w "Spieglu" umieszczono jego zdjęcie w mundurze gestapowca - dodała europosłanka.

 

Konsul zapowiada walkę o dobre imię

 

Konsul honorowa RP w Ohio Maria Szonert-Binienda została zawieszona w pełnieniu obowiązków przez MSZ. Dalsze decyzje mają zapaść po powrocie szefa MSZ z Australii, gdzie składa on wizytę. - Bardzo dobrze, że taka decyzja została podjęta, gdyż sprawa jest bardzo skomplikowana i poważna - powiedziała Szonert-Binienda. Zapowiedziała walkę o dobre imię.

 

Polsat News, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie