Szarlatan czy znawca medycyny? Jerzy Zięba w "Skandalistach". Polsat News, sobota godz. 20:00

Polska

Ma wielu wyznawców i wielu wrogów - przede wszystkim w środowisku naukowym. Jerzy Zięba, "naturoterapeuta i dyplomowany hipnoterapeuta" - jak sam o sobie mówi, będzie w tę sobotę o godz. 20:00 gościem Agnieszki Gozdyry w programie "Skandaliści" w Polsat News.

Zięba nie jest lekarzem, nie skończył żadnych studiów, związanych z medycyną, jednak gromadzi na swoich wykładach i warsztatach setki ludzi, którzy dowiadują się np., że raka można leczyć... witaminą C.


Wydaje też kolejne książki, które lekarze bardzo ostro krytykują: "Napisał dwa tomy znanych zwolennikom szarlatana »Ukrytych terapii«, w których serwuje przegląd najciekawszych i najbardziej wymyślnych teorii niepopartych żadnym sensownym badaniem naukowym" - tak na swoim blogu pisze Paweł Jarosz, lekarz, przedsiębiorca i bloger.


Podstawowe pytanie: czy swoimi teoriami Jerzy Zięba szkodzi ludziom? Czy bierze odpowiedzialność za skutki swoich działań? W "Skandalistach" - jak zwykle dyskusja z udziałem głównego bohatera oraz publiczności. Start programu w sobotę o godz. 20:00.


Wszystkie odcinki "Skandalistów" można obejrzeć w zakładce Nasze Programy.

 

Polsat News, polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie