Pobili go, bo jest gejem. Jeden ze sprawców ma polskie obywatelstwo

Świat
Pobili go, bo jest gejem. Jeden ze sprawców ma polskie obywatelstwo
Flickr/hakzelf/CC BY 2.0

Berlińska policja opublikowała nagranie z napaści w tramwaju na 39-letniego mężczyznę oraz wizerunki trojga napastników z apelem o pomoc w ich zidentyfikowaniu. Jeden ze sprawców od razu sam zgłosił się na policję. Jak poinformował korespondent Polsat News Tomasz Lejman, mężczyzna ma polskie obywatelstwo. Ustalono już personalia pozostałych dwojga sprawców - kobiety i mężczyzny.

Podejrzani nie zostali zatrzymani, ale przeciw nim toczy się postępowanie.

 

W rozpoznaniu napastników pomóc mieli członkowie facebookowej grupy "Polacy w Berlinie", do której należy ponad 26 tys. osób.

 

 


Cios butelką w głowę


We wtorek policja opublikowała nagranie, na którym było widać, jak troje młodych ludzi bije w tramwaju innego pasażera. Zdaniem świadków mówili po polsku.


Do ataku doszło w nocy 4 marca, gdy tramwaj linii M10 jechał przez dzielnicę Gesundbrunnen w stronę stacji "Warschauer Strasse". 39-letni mężczyzna jechał tramwajem ze swoim kolegą. Rozmowę zaczęła z nim kobieta, która była w towarzystwie dwóch innych mężczyzn.


Miała zapytać 39-latka, czy jest gejem. Kiedy ten potwierdził, został obrzucony wyzwiskami, a jeden z mężczyzn zaczął uderzać go pięścią w głowę i twarz.


Wtedy kobieta wyrwała jednemu z mężczyzn butelkę po piwie i uderzyła 39-latka w głowę. Kiedy tramwaj zatrzymał się na przystanku, napastnicy uciekli.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie