Pawlak: PiS samo prosi się o reprymendę

Polska

- Jeżeli nawet były środowiska, które wierzyły w te obietnice PiS-u, to teraz przychodzi takie głębokie rozczarowanie i oburzenie, bo nagle się okazuje, że nawet w najprostszych sprawach jest taka postawa, że "państwo Warszawa" wie lepiej, co będzie potrzebne w jakiejś małej miejscowości - mówił w programie "Prezydenci i Premierzy" były szef rządu Waldemar Pawlak.

Jednym z tematów, jakie Jarosław Gugała poruszył w rozmowie ze swoimi gośćmi, był plan powiększenia Warszawy.

 

- Podjęliśmy decyzję, żeby wycofać projekt dot. metropolii warszawskiej - powiedział w piątek poseł Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwko projektowi ustawy w sprawie metropolii warszawskiej protestowali politycy opozycji, w tym PO, Nowoczesnej i PSL.

 

"Mieszkańcy okolic Warszawy mają prawo się buntować"

 

- Cały szereg błędów pisowskich, takich jak źle wprowadzana ustawa metropolitalna, tak jak źle realizowana, błędna koncepcja zmian w systemie edukacji, zaczyna dotykać już nie tylko wrogie, czy przeciwne elity polityczne, ale przeciętnego człowieka. O dzieci w szkole mają prawo i obowiązek bać się rodzice, dziadkowie, samorządy i nauczyciele, a w kwestiach metropolii, mieszkańcy okolic Warszawy mają prawo buntować się przeciwko próbie przymuszenia ich do tego, żeby obowiązkowo, z mocy prawa, zostali warszawiakami - powiedział w programie były prezydent Bronisław Komorowski.

 

Więcej odcinków programu można zobaczyć tutaj.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie