Panoptykon: mamy projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony. MSWiA: to nieaktualna wersja

Polska
Panoptykon: mamy projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony. MSWiA: to nieaktualna wersja
Polsat News

Udostępniony Fundacji Panoptykon projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony nie jest aktualną wersją; jest to jeden z projektów roboczych, poddany konsultacjom wewnątrz resortu - poinformowało MSWiA. Opublikowany w piątek przez Fundację Panoptykon projekt ustawy o PSO, która zastąpi Biuro Ochrony Rządu, liczy 141 stron i 357 artykułów.

"W odpowiedzi na nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej otrzymaliśmy od MSWiA projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony. Ma ona zastąpić Biuro Ochrony Rządu" - poinformował Panoptykon w artykule zawierającym projekt ustawy.

 

"Komentowanie udostępnionego Fundacji dokumentu mija się z celem"

 

"MSWiA chce stworzyć kolejną służbę specjalną, z prawem do pobierania billingów i prowadzenia podsłuchów. Czyli - zamiast rozwiązać problemy z przestrzeganiem prawa przez istniejące formacje - władze chcą powołać kolejną" - ocenił Panoptykon.

 

Fundacja zwróciła uwagę, że projekt nie został dotychczas opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

 

"Nie jest przesądzone, że w ostatecznej wersji znajdą się zapisy proponowane w przesłanym do Fundacji projekcie. Zatem jakiekolwiek komentowanie udostępnianego Fundacji dokumentu mija się z celem" - podały z kolei służby prasowe MSWiA.

 

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony od końca marca jest w konsultacjach wewnątrzresortowych. Zmiany - według zapowiedzi MSWiA - mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie