Zobaczył swoje zdjęcie w internecie, przestraszył się i sam przyszedł na policję

Polska
Zobaczył swoje zdjęcie w internecie, przestraszył się i sam przyszedł na policję
lubelska.policja.gov.pl

Mężczyzna oszukał 81-letnią mieszkankę Biłgoraja metodą na "wnuczka". Policja opublikowała wizerunek oszusta na stronach internetowych. Podobizna ukazała się także w lokalnych mediach. 24-latek przestraszył się i zgłosił się na komendę. Usłyszał już zarzuty. Przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Młody mężczyzna oszukał 81-letnią kobietę, którą myślała, że pomaga swojemu wnukowi. Sprawca namówił kobietę do przekazania pieniędzy i powiedział, że odbierze je "kolega wnuczka". 

 

Sprawcę oszustwa, który 6 marca zabrał 6 tys. zł, zarejestrowała jednak kamera monitoringu.

 

Komunikat z opublikowanym wizerunkiem mężczyzny został opublikowany na stronie internetowej policji. Materiały ukazały się też w mediach.

 

Na początku ubiegłego tygodnia do biłgorajskiej komendy zgłosił się młody mężczyzna. 24 letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Przyznał się, że to on jest mężczyzną z nagrania.

 

Wyznał policjantom, że zauważył swój wizerunek na stronach internetowych, przestraszył się i postanowił zgłosić się na komendę. Usłyszał zarzuty oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju poinformowała o tym zdarzeniu w środę.

 

polsatnews.pl

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie