Wypadek na Opolszczyźnie. Autobus z dziećmi zderzył się z autem osobowym

Polska
Wypadek na Opolszczyźnie. Autobus z dziećmi zderzył się z autem osobowym
Polsat News

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 45 w Komornie na Opolszczyźnie. Autobus z dziećmi jadącymi na wycieczkę zderzył się z samochodem osobowym - potwierdza policja. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierowca osobówki. Droga jest zablokowana, organizowane są objazdy. Utrudnienia potrwają do odwołania.

[AKTUALIZACJA] Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA poinformował, że ruch na drodze 45 jest całkowicie zablokowany. Samochody są kierowane przez policję na objazd przez Komorno. Blokada drogi potrwa do odwołania.

 

O utrudnieniu na drodze krajowej nr 45 na odcinku Krapkowice-Większyce w pobliżu wsi Komorno na 57 kilometrze poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

 

"Doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Droga zablokowana. Policja na miejscu zdarzenia kieruje ruchem. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 1 godz." - poinformowała GDDKiA.

 

- Strażacy próbują wyciągnąć kierowcę zakleszczonego w samochodzie osobowym. Na razie nie mam informacji, by coś stało się dzieciom z autobusu wycieczkowego - powiedział polsatnews.pl sierż. sztab. Paweł Szymkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Chwilę po rozmowie z kędzierzyńska policją GDDKiA poinformowała, że ciężko ranny kierowca samochodu osobowego zmarł.

 

Żadna z osób podróżujących autokarem nie została ranna. Na miejscu zdarzenia nadal pracuje siedem jednostek straży pożarnej.

 

- Samochód osobowy został doszczętnie rozbity. Sprawdzamy jeszcze, czy nie ma w nim jeszcze poszkodowanych. Dzieci podróżujące autokarem zostały przewiezione do pobliskiej karczmy, gdzie będą oczekiwały na transport - powiedział kpt Roman Felusiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie