Kempa: najważniejszym sondażem zawsze są wybory

Polska

- Sondaż jak każdy inny, do każdego sondażu podchodzimy z pokorą, ale i z rezerwą. Najważniejszym sondażem zawsze są wybory - w ten sposób szefowa kancelarii premiera - Beata Kempa skomentowała w programie "Gość Wydarzeń" wynik najnowszego badania poparcia dla partii. Po raz pierwszy PO wyprzedziła PiS.

Według najnowszego sondażu zrealizowanego przez Kantar Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24 poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 4 pkt. proc. do 31 proc., a poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości pozostało na poziomie 29 proc.

 

PO zyskuje, bo "wyborcy odwracają się od Nowoczesnej"

 

Szefowa kancelarii premiera powiedziała, że wzrost poparcia dla PO to być może efekt tego, że wyborcy odwracają się od Nowoczesnej. - Pewnie swoje sympatie przenoszą na Platformę - oceniła.

 

Zaznaczyła, że ważniejsze, niż sondaże są dla niej trendy. - Obserwuję kilka sondaży z różnych pracowni w ciągu ostatnich dwóch-trzech miesięcy, a te są dobre dla PiS - mówiła.

 

"Luźne dywagacje"

 

Szefowa kancelarii premiera była pytana także o to, czy ma żal do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która w rozmowie z Radiem ZET oceniła, że rząd powinien bardziej stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne. Streżyńska dodała, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu

 

- Przypominam sobie panią minister z posiedzeń rządu, kiedy były dyskutowane duże projekty prospołeczne, jak Rodzina 500+, Mieszkanie plus, to wtedy nie było protestów ze strony pani minister Streżyńskiej - powiedziała Kempa. - Gdyby wtedy te zastrzeżenia były, mogłabym uważać, że to są poważne ideologiczne spory, które przeszkadzałyby w przyjęciu takiego projektu później przez polski parlament - dodała.

 

Wypowiedź Streżyńskiej określiła, jako "luźne dywagacje przy dość umiejętnym podpuszczeniu redaktora".

 

"Wyszliśmy z tej narady wzmocnieni"

 

Zdaniem Kempy, wyborcy mają prawo oczekiwać od rządzących, że będą zwartą, bardzo zdyscyplinowaną i bardzo kompetentną drużyną. - To jest jasne oczekiwanie i powinniśmy je bezwzględnie spełniać - podsumowała.

 

Dodała, że podczas rozmowy premier z ministrami, Beata Szydło zwróciła uwagę właśnie na kwestie dyscypliny, lojalności wobec siebie, ale i wobec wyborców. - Ta narada była bardzo potrzebna, zresztą bardzo dobra i wyszliśmy z tej narady absolutnie wzmocnieni - powiedziała Kempa.

 

polsatnews.pl, PAP

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie