Zarzuty w związku z pobiciem ochroniarza przed centrum handlowym w Warszawie

Polska
Zarzuty w związku z pobiciem ochroniarza przed centrum handlowym w Warszawie
pawlo83/YouTube.com

Pięciu mężczyzn, w wieku od 19 do 21 lat, zatrzymanych w związku z pobiciem pracownika ochrony jednego z centrów handlowych w Warszawie, usłyszało zarzuty - poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policji. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed centrum handlowym Złote Tarasy w pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie.

 

Jak powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP, wszystko zaczęło się od sprzeczki pomiędzy jednym z mężczyzn, a pracownikiem ochrony, który próbował go wyprosić z galerii.

 

Zatrzymano pięciu najbardziej agresywnych mężczyzn

 

- Mężczyzna wyjął z kieszeni pałkę teleskopową i stłukł szybę drzwi. Chwilę później między tymi samymi mężczyznami doszło do szarpaniny, która przerodziła się w bójkę i przeniosła na zewnątrz. W bójce uczestniczyły także inne osoby znajdujące się przed galerią, jak i pozostali pracownicy ochrony - powiedziała Adamus.

 

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali pięciu najbardziej agresywnych mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli także dwie metalowe pałki teleskopowe oraz kastet.

 

Tożsamość pozostałych osób ustalana

 

Jak poinformowała Adamus, dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu policjanci, dzień po awanturze, zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z tą sprawą. To chłopak i dziewczyna, rodzeństwo w wieku 15 i 16 lat.

 

- Funkcjonariusze nadal analizują nagrania z monitoringu, aby ustalić tożsamość pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu, zatrzymać i postawić im zarzuty - powiedziała Adamus.

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie