Zarzut znęcania się nad dziećmi dla ojca ze Starogardu

Polska
Zarzut znęcania się nad dziećmi dla ojca ze Starogardu
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Zarzut znęcania się nad dwoma chłopcami - swoim trzymiesięcznym synem oraz dwulatkiem, którym się opiekował - usłyszał w środę mężczyzna ze Stargardu (Zachodniopomorskie). Prokurator chce dla niego trzymiesięcznego aresztu.

- Mężczyzna usłyszał dziś zarzut znęcania się nad dwójką dzieci"- powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Dodała, że po przesłuchaniu mężczyzny prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

 

Śledztwo wszczęto, gdy do szpitala w Stargardzie trafił posiniaczony trzymiesięczny syn mężczyzny. Dziecko przebywa jeszcze w tamtejszym szpitalu; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Mężczyzna wcześniej miał się opiekować także dwuletnim dzieckiem. - Ustalenia prokuratora i policji pozwoliły objąć śledztwem także sposób sprawowania opieki przez podejrzanego nad drugim chłopcem - powiedziała Biranowska-Sochalska. Jak informują media, dwulatek znajduje się obecnie pod opieką rodziny zastępczej.

 

O sytuacji dzieci został poinformowany sąd rodzinny, który ma zdecydować o ich dalszym losie. Z informacji mediów wynika, że matka chłopców wyjechała do pracy za granicę.

 

Za znęcanie się nad dziećmi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie