Wiceprezydent Indii przyjedzie w czwartek do Warszawy

Polska
Wiceprezydent Indii przyjedzie w czwartek do Warszawy
wikicommon/public domain
Mohammad Hamid Ansari i Michele Obama

Wiceprezydent Indii Mohammad Hamid Ansari w czwartek w Warszawie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. W trakcie wizyty w Kancelarii Premiera dojdzie do podpisania umowy o współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Jak mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek na środowym briefingu, wizyta będzie okazją do rozmowy o kwestiach gospodarczych, które łączą nasze kraje. - Obroty gospodarcze tylko w zeszłym roku wzrosły o ok. 25 proc. - mówił Bochenek.

 

Zapowiedział, że podczas spotkania w Kancelarii Premiera dojdzie do podpisania umowy między ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem a jego odpowiednikiem z Indii.

 

Celem umowy jest rozwój i koordynacja dwustronnej współpracy w sektorze rolnym. Istotnym elementem jest również identyfikacja barier i ograniczeń występujących we współpracy handlowej oraz podejmowanie działań w celu ich likwidacji. Ponadto umowa ma wzmacniać bilateralną współpracę naukowo-techniczną w dziedzinie rolnictwa.

 

Wiceprezydent Indii weźmie też udział w Polsko-Indyjskim Forum Biznesu, które rozpocznie się o godz. 15 w Ministerstwie Rozwoju.

 

Dla Polski Indie są drugim - po Singapurze, a przed Chinami - miejscem lokalizacji inwestycji bezpośrednich w Azji. Według danych za 10 miesięcy 2016 roku obroty handlowe z Indiami wyniosły łącznie ponad 2,34 mld dolarów. Polski eksport do Indii w tym czasie wyniósł ponad 561 mln dolarów, zaś import przekroczył wartość 1,7 mld dolarów.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie