Śmiertelne pobicie w Zielonej Górze. Wśród podejrzanych prawdopodobnie wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu

Polska
Śmiertelne pobicie w Zielonej Górze. Wśród podejrzanych prawdopodobnie wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu
zgora.lubuska.policja.gov.pl

Do pobicia doszło w jednym z lokali w centrum miasta. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni - dwaj z nich usłyszeli zarzuty, a jednego przesłuchano w charakterze świadka.

W niedzielę po godz. 2 w nocy do jednego z pubów została wezwana policja. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że najpierw doszło tam do awantury, a następnie do rękoczynów między kilkoma mężczyznami przebywającymi w lokalu.

 

W wyniku obrażeń odniesionych w bójce 46-letni mieszkaniec Zielonej Góry zmarł na miejscu. Sprawcy pobicia uciekli.

 

Zwłoki decyzją prokuratura zostały zabezpieczone do sekcji.

 

Pomogli antyterroryści

 

W poszukiwania sprawców zaangażowanu również funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w tym policjantów z grupy antyterrorystyczne. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano trzech podejrzewanych.

 

- Jeden z zatrzymanych mężczyzn nie brał udziału w pobiciu pokrzywdzonego i w związku z tym będzie występować w sprawie w charakterze świadka - powiedział nam prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
 
Jak dodał, prokurator rejonowy przedstawił podejrzanym zarzuty: pierwszemu spowodowanie ciężkiego uszczerbku skutkującego zgonem pokrzywdzonego (art. 156 par. 1 kk oraz II) - udział w bójce w której naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie poważnych obrażeń  (art. 158 par. 1 kk) drugiemu udział w bójce w której naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie poważnych obrażeń  (art. 158 par. 1 kk).
 
Przyznali się do zarzucanego im czynu
 
- Podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanego czynu. W dniu wczorajszym prokurator rejonowy w Zielonej Górze złożył również w sądzie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec obu podejrzanych – w dniu dzisiejszym sąd zastosował areszt wobec jednego z podejrzanych – posiedzenie aresztowe dotyczące drugiego z zatrzymanych podejrzanych właśnie trwa - dodał prokurator Fąfera.

 

Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku 21 – 28 lat. Według mediów lokalnych, jednym z zatrzymanych jest wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu.

  

polsatnews.pl

jop/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie