Stargard: podejrzany o znęcanie się nad dziećmi trafił do więzienia

Polska
Stargard: podejrzany o znęcanie się nad dziećmi trafił do więzienia
Polsat News

Sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt dla mężczyzny ze Stargardu podejrzanego o znęcanie się nad dwójką dzieci. - Dowody na znęcanie się były zbyt słabe, żeby stosować trzymiesięczny areszt - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. Ojciec pobitego niemowlaka został jednak osadzony w zakładzie karnym na cztery miesiące za wcześniejsze przestępstwo.

Zarzut znęcania się nad dwoma chłopcami - swoim trzymiesięcznym synem oraz dwulatkiem, którym się opiekował, mężczyzna usłyszał w środę. Prokurator chciał dla niego trzymiesięcznego aresztu, ale sąd nie przychylił się do tego wniosku.

 

Dowody były za słabe

 

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, dowody na znęcanie się były zbyt słabe, żeby stosować trzymiesięczny areszt. Mężczyzna został jednak osadzony na cztery miesiące w stargardzkim zakładzie karnym w związku z wcześniejszą karą orzeczoną przez sąd, za utrudnianie działania policji.

 

Śledztwo ws. mężczyzny wszczęto, gdy do szpitala w Stargardzie trafił posiniaczony trzymiesięczny syn mężczyzny. Dziecko przebywa jeszcze w tamtejszym szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Zajmował się jeszcze drugim dzieckiem

 

Mężczyzna wcześniej miał się opiekować także dwuletnim dzieckiem. - Ustalenia prokuratora i policji pozwoliły objąć śledztwem także sposób sprawowania opieki przez podejrzanego nad drugim chłopcem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Dwulatek znajduje się obecnie pod opieką rodziny zastępczej. O sytuacji dzieci został poinformowany sąd rodzinny, który ma zdecydować o ich dalszym losie. Z informacji mediów wynika, że matka chłopców wyjechała do pracy za granicę. Za znęcanie się nad dziećmi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie