Nowy album Chrisa Niedenthala. "Rok nadziei" po politycznym przełomie

Kultura
Nowy album Chrisa Niedenthala. "Rok nadziei" po politycznym przełomie
materiały prasowe

Ogłoszenie wyników pierwszych wolnych wyborów na Placu Konstytucji, niekończące się kolejki w Peweksach, pekińskie protesty młodzieży w obiektywie fotografa, Chrisa Niedenthala. Album "Chris Niedenthal 1989. Rok nadziei" Wydawnictwa Bosz przedstawia przełomowy okres w historii Polski i świata. Premiera 10 maja.

"Twarze pełne nadziei, dyskusje polityczne w klubokawiarniach, przygotowania do pierwszych wolnych wyborów to pejzaż tego okresu. Rok 1989 to rok buntu, chaosu oraz rewolucji na świecie. Rok 1989 to także rok nadziei, oczekiwania na zamiany oraz wiary w wolność" - tak opisują czasy ukazane na fotografach artysty wydawcy albumu.

 

Dwieście zdjęć - w tym ikony przełomu

 

Album zawiera ponad 200 zdjęć ukazujących przełomowe wydarzenia, które były kluczowe nie tylko dla Polski, ale - jak się później okazało -  dla świata.

 

Pozycja ta ukaże się w dwóch wersjach. Pierwsza opatrzona będzie okładką, na której widnieje słynny gest Tadeusza Mazowieckiego, druga będzie miała 16 dodatkowych stron oraz zmienioną okładkę.

 

Historia autora albumu

 

Album zawiera zarówno najbardziej znane fotografie, które stały się ikonami tamtego czasu, jak i te, które nie były wcześniej dostępne szerokiej publiczności. Dzięki temu buduje komplementarną historię nie tylko kraju, ale też jednego człowieka - jej autora.

 

Chris Niedenthal - fotograf, dziennikarz, dokumentalista, autor wielu znanych i rozpoznawalnych zdjęć. Jest Polakiem urodzonym w Anglii, gdzie ukończył studia fotograficzne. Do kraju przyjechał w latach 70. i pozostał do dziś.

 

polsatnews.pl

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie