Nie ma decyzji ws. dymisji minister Streżyńskiej

Polska
Nie ma decyzji ws. dymisji minister Streżyńskiej
Polsat News

- Ja lubię informować o faktach, nie lubię spekulować, nie ma takiej decyzji pani premier - powiedział w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany, czy szefowa rządu rozważa dymisję minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej

We wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu Zet powiedziała, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. - To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (...) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza - dodała.

 

Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: - Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u.

 

Do wypowiedzi Anny Streżyńskiej odniosła się w środę premier Beata Szydło. - Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów - mówiła premier.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie