Na uczniów spadły kawałki sufitu. Siedmiorgu udzielono pomocy medycznej

Polska

Siedmiorgu uczniom trzeba było udzielić pomocy medycznej po tym jak w jednej z klas gimnazjum w Poznaniu, w środę przed południem, spadły kawałki tynku z sufitu. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia.

W pomieszczeniu przebywało 11 osób: dziesięcioro uczniów i nauczyciel. Trwała właśnie lekcja informatyki.

 

Tynk odpadł z powierzchni około 2,5 metrów kwadratowych sufitu.

 

Uczniowie i nauczyciel opuścili pomieszczenie przed przybyciem straży pożarnej. Stan zdrowia siedmiu osób sprawdził obecny na miejscu lekarz.

 

Witold Rewers z wydziału zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa poznańskiego magistratu poinformował w środę po południu, że odniesione przez uczniów obrażenia były niewielkie, nikt też nie trafił do szpitala.

 

Powrót na lekcje

 

- Młodzież wróciła już do zajęć. Sala informatyczna, w której doszło do wypadku oraz pomieszczenie bezpośrednio nad nią, zostały wyłączone z użytkowania. Przedstawiciel powiatowego inspektora nadzoru budowlanego prowadzi teraz czynności, które mają ustalić przyczynę zdarzenia - poinformował Rewers. Jak dodał, szkoła posiadała aktualny przegląd budynku.

 

Nadzór budowlany sprawdzi także inne pomieszczenia w budynku. Inspektorzy zdecydują, czy obiekt będzie nadal użytkowany - dowiedział się reporter Polsat News Artur Adamczak. Pięcioletni, obowiązkowy przegląd budynku jest ważny do maja br. 

 

Na miejscu pojawiły się też osoby z zespołu zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta.

 

PAP

mta/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie