Dla małych i dużych. Niezwykły plac zabaw powstanie w Warszawie

Polska
Dla małych i dużych. Niezwykły plac zabaw powstanie w Warszawie
zom.waw.pl
Projekt placu zabaw w parku Ujazdowskim

W stołecznym parku Ujazdowskim powstanie unikatowy i oryginalny w swojej formie plac zabaw. Urządzenia i zabawki będą dostosowane także dla dzieci niepełnosprawnych. Projektanci postawili na ekologiczne i naturalne materiały. Do dyspozycji dzieci będą m.in. tunele, górki, rzeka i specjalny domek tematyczny. Plac ma zostać oddany do użytku w październiku.

Nowy plac powstanie w miejscu obecnie istniejącego. Składać  będzie się z urządzeń innych niż te, które standardowo są na większości placów zabaw.

 

Projektanci zaplanowali między innymi sieć tuneli, górek i mostków. Teren wyposażony zostanie w ścieżkę sensoryczną oraz różne budowle, np. altankę z dachem ze strzechy, tematyczny domek z kuźnią, piecem kaflowym, kowadłem i paleniskiem.

 

 

Opiekunowie najmłodszych dzieci będą mogli korzystać z huśtawki na której jednocześnie buja się dorosły i dziecko. W strefie zabaw z piaskiem nad piaskownicami zamontowane będą zacieniacze.

 

Dostosowany dla dzieci niepełnosprawnych


Dla starszych dzieci atrakcją mają być specjalne tunele, także napowietrzne i siatkowe, odwrócone i prowadzące do wnętrza ziemi linarium, trampolina, ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Do tego wieże i mostki.

 

Ze wszystkich uciech na placu zabaw będą mogły korzystać także dzieci niepełnosprawne. Zabawki mają odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne przyjazne dzieciom z ograniczoną mobilnością oraz dostosowane kolory dla dzieci z wadami wzroku.

 

 

Urządzenia wyposażenia placu w dużej części wykonane będą z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, granitu, kamieni polnych. Plac będzie miał bezpieczną nawierzchnię, a wokół niego zaaranżowana zostanie zieleń. Rośliny objęte zostaną funkcjonującym w parku automatycznym nawadnianiem.

 

Nowy plac zabaw powstanie w pół roku. Miasto planuje oddać go dzieciom w październiku. Plac zaprojektowany został przez firmę Grima, a koszt budowy wyniesie 3,6 mln zł.

 

zom.waw.pl, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie