Czy Macierewicz musi odejść? #DorotaGawrylukZaprasza o 21:00

Polska

Wacław Berczyński chwali się, że to on wykończył Caracale. Czy ta sprawa wykończy ministra Macierewicza? PO chce dymisji szefa MON. Żąda również, żeby nadzór nad śledztwem w sprawie Caracali objął prokurator generalny. Zbigniew Ziobro będzie gościem programu #DorotaGawrylukZaprasza dziś o godz. 21:00 w Polsat News.

#Ziobro

 

Dorota Gawryluk będzie rozmawiać z ministrem sprawiedliwości również o reformie sądownictwa. Największe organizacje prawnicze zaprosiły Zbigniewa Ziobro na majowy kongres. Sędziowie, adwokaci i radcy mają nadzieje, ze przekonają ministra do zmiany kształtu reformy wymiaru sprawiedliwości. Czy Zbigniew Ziobro spotka się z prawnikami 20 maja w Katowicach?

 

Prowadząca program zapyta także ministra, czy poprze pomysł rozszerzenia granic obrony koniecznej? Takie rozwiązanie popiera wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - mówił o tym w programie "Graffiti" w Polsat News.

 

#Macierewicz

 

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o dymisję ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Domaga się również powołania komisji śledczej w tej sprawie. Burza rozpętała się po słowach byłego szefa podkomisji smoleńskiej Wacława Berczyńskiego, który w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" powiedział, że to przez niego polski rząd zrezygnował z zakupu śmigłowców Caracale. 

 

- Być może mamy do czynienia z największą aferą III RP, bo mówimy o przetargu na 13 mld zł – mówi poseł PO Cezary Tomczyk.

 

O to, czy minister Antoni Macierewicz musi odejść, pytamy w naszej sondzie na głównej stronie polsatnews.pl. Głosować można do godziny 22:00. Wyniki opublikujemy na naszym portalu.

 

W debacie na ten temat w studiu wezmą udział wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk (PiS), Paweł Rabiej (Nowoczesna.) oraz członkowie sejmowej komisji obrony: Artur Soboń (PiS) i Marek Jakubiak (Kukiz'15).

 

 

Informacje, zdjęcia oraz materiały wideo związane z programem można znaleźć na FacebookuTwitterze oraz Instagramie.    

 

Wszystkie wydania programu będą dostępne na portalu polsatnews.pl, w zakładce "Nasze Programy".

 

polsatnews.pl 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie