Zatrzymano byłego męża kobiety zaginionej w 1998 r. - znaleziono zwłoki

Polska
Zatrzymano byłego męża kobiety zaginionej w 1998 r. - znaleziono zwłoki
flickr.com/Paweł Chrabąszcz

W piwnicy domu w Debrznie (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki; według prokuratury mogą być to szczątki kobiety zaginionej w 1998 r. Zatrzymano jej byłego męża - 42-letniego dziś mieszkańca Debrzna. W środę - po otrzymaniu wyników sekcji zwłok, prokuratura chce go przesłuchać.

O znalezieniu szczątków poinformował Jacek Korycki rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Wyjaśnił, że zwłoki zostały znalezione w poniedziałek w piwnicy domu, w którym przed laty mieszkała zaginiona w październiku 1998 r., wówczas 20-letnia, Angelika J. Dodał, że szczątki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok i badania biologiczne.

 

Rzecznik prasowy poinformował,  że po odkryciu zwłok, zatrzymano byłego męża Angeliki J., 42-letniego dziś mieszkańca Debrzna - Daniela M. Na środę, kiedy to śledczy powinni dysponować już wstępnymi wynikami sekcji znalezionych zwłok, prokuratorzy zaplanowali przesłuchanie mężczyzny.

 

Rzecznik wyjaśnił, że przeszukanie piwnicy domu w Debrznie zlecono w ramach śledztwa wszczętego przez słupską prokuraturę okręgową w połowie kwietnia na bazie ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Policyjne Archiwum X

 

Zespół prasowy w Gdańsku poinformował we wtorek, że nad sprawą zaginionej pracowali gdańscy kryminalni z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób oraz funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X (zajmuje się nierozwiązanymi w przeszłości sprawami).

 

Policjanci poinformowali, że w poszukiwaniu ciała użyto georadaru, który pozwolił wstępnie wytypować miejsce, gdzie mogły znajdować się ludzkie szczątki. Funkcjonariusze wyjaśnili też, że były mąż zaginionej został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego przez policjantów z Wrocławia.

 

PAP

jop/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie