Awaryjne lądowanie w Warszawie. Piorun uderzył w samolot

Polska

Samolot Airbus A321 linii Wizz Air, który leciał we wtorek z Warszawy do Brukseli, po godz. 20:00 zawrócił na lotnisko Chopina. Powodem był piorun, którzy uderzył w maszynę. Na pokładzie było ok. 220 pasażerów, wszyscy są bezpieczni. - Patrzyliśmy na samolot, nie widać jakichś poważniejszych uszkodzeń - powiedział Polsat News Cezary Pytlos, p.o. rzecznika warszawskiego Lotniska Chopina.

- Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce - powiedział Cezary Pytlos. Samolot zawrócił na lotnisko po przebyciu ok. 80 mil.

 

Rzecznik dodał, że prawdopodobnie w samolot uderzył piorun.

 

Pasażerowie bezpiecznie wylądowali i czekają w terminalu na odlot. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy odbędzie się lot. Maszyna, która powróciła na warszawskie lotnisko jest obecnie sprawdzana pod względem technicznym.

 

Bezpłatna zmiana rezerwacji lub zwrot kosztów

 

"Pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów. Wizz Air przeprasza pasażerów za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii" - przekazał rzecznik prasowy Wizz Air Gabor Vasarhelyi w specjalnym komunikacie wydanym przez przewoźnika późnym wieczorem.

 

Rzecznik linii zapewnił, że lądowanie na Lotnisku Chopina nie miało charakteru lądowania awaryjnego. - Aktualnie samolot przechodzi obowiązkowy przegląd techniczny - dodał Gabor Vasarhelyi.  

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie