Samochód dla papieża w Egipcie nie będzie opancerzony

Świat
Samochód dla papieża w Egipcie nie będzie opancerzony
PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Papież Franciszek podczas wizyty w Egipcie w piątek i sobotę będzie jeździł samochodem zamkniętym, ale nie opancerzonym - powiedział rzecznik Watykanu. Wyjaśnił dziennikarzom, że takie jest życzenie papieża.

W czasie spotkania z dziennikarzami rzecznik Greg Burke podkreślił, że Watykan nie jest szczególnie zaniepokojony kwestiami bezpieczeństwa w czasie tej wizyty. "Żyjemy w świecie, w którym aspekt ten stanowi część życia, ale idziemy naprzód spokojnie, zgodnie z wolą Ojca Świętego" - stwierdził dyrektor biura prasowego Watykanu.

 

Watykan nie jest zaniepokojony

 

Zauważył, że kwestie bezpieczeństwa dotyczą także Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji czy USA.

 

"Papież po ostatnich zamachach w Egipcie potwierdził swą wolę, by tam pojechać na znak bliskości. Nie jesteśmy zaniepokojeni" - oświadczył rzecznik.

 

W dwóch zamachach na kościoły koptyjskie w Egipcie w Niedzielę Palmową zginęło ponad 40 osób, a około 100 zostało rannych.

 

Papież odda hołd ofiarom zamachu

 

W czasie dwudniowej wizyty w Kairze Franciszek spotka się z egipskim prezydentem Abd el-Fatahem es-Sisim i odwiedzi teologiczny uniwersytet muzułmański al-Azhar, gdzie wygłosi przemówienie podczas międzynarodowej konferencji na temat pokoju.

 

Papież przeprowadzi także rozmowę z patriarchą Kościoła koptyjskiego Tawadrosem II i odprawi mszę na terenie bazy lotniczej pod Kairem.

 

Watykan zapowiedział też, że Franciszek odda hołd ofiarom zamachu na chrześcijan w kairskim kościele świętych Piotra i Pawła, do którego doszło w grudniu zeszłego roku.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie