Pseudokibice zatrzymali pociąg, obrzucali dworzec kamieniami i postanowili uciec

Polska
Pseudokibice zatrzymali pociąg, obrzucali dworzec kamieniami i postanowili uciec
Polsat News

Policja poszukuje pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy w miniony weekend zmusili obsługę do zatrzymania pociągu na dworcu w Zabrzu, a po wyjściu z niego zniszczyli szyby, tablice informacyjne oraz dwa radiowozy. Policja analizuje monitoring dworca, by ustalić sprawców.

Rzeczniczka zabrzańskiej policji st. sierż. Agnieszka Żyłka powiedziała, że w nocy z soboty na niedzielę około 900 szalikowców wracało dwoma pociągami specjalnymi z meczu w Poznaniu. Policja oficjalnie nie potwierdza, że chodzi o kibiców Ruchu, od lat zantagonizowanych z sympatykami Górnika Zabrze.

 

"Wrócili i kazali odjeżdżać"

 

Pociągi specjalne, wynajmowane przez zorganizowane grupy, z reguły nie zatrzymują się na stacjach pośrednich jadąc do miejsca docelowego. Tym razem było inaczej - pseudokibice jednego z nich zmusili kierownika pociągu do zatrzymania składu na dworcu w Zabrzu.

 

- Z pociągu wybiegła grupa około 200 osób, która obrzuciła budynek dworca kamieniami, puszkami i koszami na śmieci, które znajdowały się na peronach. Uszkodzone zostały m.in. tablice z rozkładem jazdy, szyby dworca i dwa policyjne radiowozy - relacjonowała Żyłka.

 

- Akcja była dynamiczna. Panowie po tym, co zrobili - kiedy zorientowali się, że policjanci są w rejonie dworca i nie pozwolą im rozejść się po mieście, co mogłoby się źle skończyć, wrócili do pociągu i kazali odjeżdżać - dodała rzeczniczka.

 

"Nie użyli hamulca ręcznego"

 

Policjanci wyjaśniają, że pseudokibice nie użyli hamulca ręcznego, bo to oznaczałoby dłuższy postój. Zmuszając obsługę do zatrzymania składu mogli odjechać w dowolnej chwili.

 

Policja zabezpieczyła monitoring dworca, z pomocą tych materiałów będą identyfikować sprawców. Straty finansowe nie zostały jeszcze oszacowane.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie