Nowosielska nie będzie szefową rady nadzorczej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Szyszko cofnął decyzję

Polska
Nowosielska nie będzie szefową rady nadzorczej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Szyszko cofnął decyzję
mos.gov.pl

"Ministerstwo Środowiska informuje, że w związku ze złożeniem wypowiedzenia przez Panią Beatę Nowosielską, Minister Środowiska wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu" - poinformowało ministerstwo w poniedziałkowym komunikacie.

W piątek resort informował, że Nowosielska, która w ministerstwie była dyrektorem departamentu edukacji i komunikacji, złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

 

Ministerstwo wcześniej "wyraziło dezaprobatę" dla wypowiedzi dyrektor Nowosielskiej dot. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

 

Chodziło o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, że chciała powitać zeznającego w ubiegłym tygodniu w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska "kajdankami i szubienicą".

 

"Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej" - napisał rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha w oświadczeniu.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie