"Nie poddam się". 84 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy

Polska
"Nie poddam się". 84 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy
Pixabay/kropekk_pl

Przystępuje do egzaminu od pięciu lat, ale ani razu nie wyjechał jeszcze na plac manewrowy. - Kandydat od 2013 roku nie zdał egzaminu teoretycznego - powiedział polsatnews.pl Marek Sapiecha, kierownik działu egzaminowania w chełmskim WORD. W poniedziałek podjął kolejną próbę, niestety z negatywnym wynikiem. "Nie poddam się" - wyznał egzaminatorowi po poniedziałkowym teście.

Niedoszły kierowca zaczął starać się o uprawnienia w 2013 roku podchodząc do egzaminu 24 razy. Nie zrażając się porażkami w 2014 roku w chełmskim WORD zgłosił się 31 razy. W 2015 pojawił się już 17, a w 2016 tylko 7 razy. Od początku tego roku próbował zdać egzamin 4 razy, dziś podjął piątą próbę.

 

Wynik pozytywny otrzymuje się przy 68 punktach z 74 możliwych. - Kandydat odpowiedział poprawnie na 19 pytań, na 13 udzielił złych odpowiedzi - powiedział Sapiecha o ostatnim egzaminie.

 

"Szanse, że w końcu zda, są zawsze"

 

Zapytaliśmy kierownika działu egzaminowania, jak ocenia szanse kandydata. - Szanse, że zda, są zawsze. Wszystko zależy od tego, jak się przygotuje, jakie trafią się mu pytania - odpowiedział Sapiecha.

 

Egzaminator dodał, że po każdym egzaminie teoretycznym chętnym kandydatom pracownicy WORD wyjaśniają, jakie są poprawne odpowiedzi na zadawane pytania. - Ten kandydat z takiej pomocy zawsze korzysta - dodał.

 

W pierwszym kwartale 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie zdawalność egzaminu teoretycznego na kategorię B wynosiła 49,65 proc.

 

polsatnews.pl

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie