Narkotyki i trotyl w Skarżysku-Kamiennej. "Mężczyzna dziwnie się zachowuje"

Polska
8 kg narkotyków i 2 kg materiałów wybuchowych znalezione w Skarżysku–Kamiennej
Galeria zdjęć (5)

8 kilogramów narkotyków oraz prawie 2 kilogramy materiałów wybuchowych znaleźli policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na posesji 58-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policja została poinformowana, że na terenie jednej z posesji w Skarżysku–Kamiennej przebywa mężczyzna, który "dziwnie się zachowuje", a ponadto ma przy sobie pakunki z "podejrzaną zawartością".

 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Kryminalni sądzili, że w paczkach mogą znajdować się środki odurzające.

 

Wcześniej karany był m.in. za handel bronią

 

W piątek popołudniu funkcjonariusze podjechali na miejsce w chwili, gdy mężczyzna wychodził przez bramę trzymając pod ręką pakunek. Policjanci rozpoznali podejrzewanego jako wcześniej karanego m.in. za handel bronią.

 

Zawartość trzymanej przez 58-latka paczki została sprawdzona. W środku był kilogram amfetaminy. Po przeszukaniu obejścia kryminalni natrafili na beczkę zakopana w ziemi. W środku była amfetamina w postaci sproszkowanej i płynnej.

 

Policyjny pies, wyszkolony do wyszukiwania środków odurzających znalazł kolejne narkotyki ukryte w stercie cegieł.

 

Funkcjonariusze znaleźli również materiały wybuchowe

 

W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli również materiały wybuchowe. Mężczyzna przechowywał sześć kostek trotylu o wadze 1,2 kilograma i prawie 600 gramów pentrytu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie ujawnione substancje. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

 

W niedzielę decyzją sądu zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 58-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

 

 

 

polsatnews.pl

jop/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie