Le Pen zarzuca Macronowi "słabość" w obliczu terroryzmu islamskiego

Świat
Le Pen zarzuca Macronowi "słabość" w obliczu terroryzmu islamskiego
PAP/EPA/JULIEN DE ROSA

- Pan Macron nie ma żadnej koncepcji ochrony narodu francuskiego w obliczu islamskiego terroryzmu - powiedziała Le Pen dziennikarzom. Szefowa Frontu Narodowego 7 maja zmierzy się z Macronem w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji.

Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen, ubiegająca się o urząd prezydenta Francji, w poniedziałek ostro zaatakowała centrystę Emmanuela Macrona, z którym 7 maja zmierzy się w drugiej turze wyborów. Zarzuciła mu "słabość" w obliczu terroryzmu islamskiego.

 

Nie obroni Francji, nie jest patriotą

 

"Pan Macron nie ma żadnej koncepcji ochrony narodu francuskiego w obliczu islamskiego terroryzmu" - powiedziała Le Pen dziennikarzom, prowadząc kampanię wyborczą w północnej Francji. Oświadczyła też, że druga tura wyborów prezydenckich będzie referendum "w sprawie niekontrolowanej globalizacji".

 

Powtórzyła to, co w kampanii wyborczej mówiła już wielokrotnie, że chce "z powrotem zaprowadzić we Francji porządek".

 

Ludzie z obozu Le Pen atakują to, co postrzegają jako słabe punkty Macrona: fakt, że pracował kiedyś w bankowości oraz był ministrem gospodarki w socjalistycznym rządzie ustępującego prezydenta Francois Hollande'a - relacjonuje Reuters.

 

"Emmanuel nie jest patriotą. Wyprzedawał narodowe przedsiębiorstwa. Krytykował francuską kulturę" - powiedział zastępca szefowej Frontu Narodowego Florian Philippot.

 

Macron faworytem drugiej tury

 

W niedzielę Macron zdobył w pierwszej turze wyborów 23,75 proc. głosów, a Le Pen 21,53 proc. Na trzecim miejsu znalazł się konserwatysta Francois Fillon uzyskując 19,91 proc. głosów a na czwartym skrajnie lewicowy polityk Jean-Luc Melenchon z 19,64 proc. głosów.

 

Według najnowszych sondaży Macron zdecydowanie pokona Le Pen w drugiej turze, zdobywając ponad 60 proc. głosów.

 

Francuscy konserwatyści i socjaliści już w niedzielę wieczorem zapowiedzieli, że poprą Macrona i apelowali do wyborców o odrzucenie skrajnie prawicowego, eurosceptycznego Frontu Narodowego.

 

PAP, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie