Więcej kradzieży, pobić i gwałtów. W Niemczech rośnie liczba przestępstw popełnionych przez imigrantów

Polska
Więcej kradzieży, pobić i gwałtów. W Niemczech rośnie liczba przestępstw popełnionych przez imigrantów
wikipedia.org/Rebecca Harms
Uchodźcy na dworcu kolejowym w Budapeszcie

"Liczba imigrantów podejrzanych o popełnienie przestępstwa wzrosła w ubiegłym roku w Niemczech o 52,7 proc. w porównaniu z rokiem 2015" - poinformował w niedzielę tygodnik "Welt am Sonntag". Redakcja powołuje się na raport niemieckiego MSW, który ma być oficjalnie przedstawiony w poniedziałek.

Redakcja zastrzega, że podane liczby dotyczą imigrantów, którzy ubiegają się o azyl bądź pomimo odrzucenia ich wniosku są "tolerowani" w Niemczech ze względu na niemożność odesłania ich do kraju pochodzenia. Statystyka nie uwzględnia osób, które już otrzymały azyl.

 

W ubiegłym roku podejrzenie popełnienia przestępstwa dotyczyło 616 230 obcokrajowców. Grupa imigrantów starających się o azyl stanowiła ponad jedną czwartą (174 tys.). "Ta grupa stanowi zaledwie 2 proc. całej ludności Niemiec, a podejrzana jest o popełnienie 8,6 proc. wszystkich przestępstw" - podkreślają autorzy materiału tygodniku.

 

"Niepokój budzą imigranci z Afryki Północnej i Bałkanów"

 

W pewnych kategoriach przestępstw ich udział był szczególnie wysoki - w przypadku kradzieży kieszonkowych 35,1 proc., w przypadku ciężkich uszkodzeń ciała, gwałtów i molestowania seksualnego 14,9 proc., a we włamaniach do mieszkań 11,3 proc.

 

Redakcja zwraca uwagę, że w tej grupie imigrantów jest szczególnie wielu młodych mężczyzn, jacy na całym świecie prędzej schodzą na złą drogę niż starsi ludzie.

 

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench powiedział, że niepokoi się przede wszystkim, oprócz osób z Bałkanów, imigrantami z Afryki Północnej. Obywatele Algierii, Maroka i Tunezji wyróżniają się liczbą popełnianych przestępstw. Syryjczycy i Irakijczycy znacznie rzadziej wchodzą w konflikt z prawem.

 

PAP

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie